Náš příběh

Náš příběh začal v roce 1993, kdy jsem již dva roky provozoval obchod s motorkářským oblečením. V tu dobu se začali množit dotazy na výrobu kožených doplňků na motorky. Tyto věci jsme sice dováželi, ale zákazníci si přáli věci na míru. Jsem vystudovaný strojař a o brašnařině jsem věděl akorát to, že se na to používá surová kůže.

Ale již v té době jsme  spolupracovali s fantastickýmí lidmi, kteří mě začali posouvat kupředu. Přítel, který obchodoval s kůží, paní která byla brašnářka a dělala pro nás v tu dobu výrobky na zakázku. A té jsem koukal pod prsty tak často, až jsem začal mít dojem, že vyrobit takový opasek z hovězího kruponu není nic složitého.

Kolem roku 2000 se naskytla možnost zakoupit brašnářský šicí stroj a my  jsme začali vyrábět první opasky a opravovat kožené produkty. Časem mě tato kreativní práce chytala u srdce víc a víc až jsem se rozhodl prodat první stroj a pořídit si profesionální brašnářský. Náhoda mě zavedla k člověku, od kterého jsem zakoupil zrenovovaný stroj Bagán, jehož významným konstruktérem známým po celém světě byl samotný Tomáš Baťa.

A díky všem těmto náhodám a štěstí začala nová etapa života. Pamatuji si, že  první zákazník chtěl ušít cestovní tašku z hověziny a dopadlo to na jedničku. Byl to emigrant z Austrálie a do půl roku přijel i s dalšími zájemci od protinožců a my  se nestačili otáčet. V té době jsme  měli již obchod s dílnou na velice zajímavém místě na Florenci v centru města a zakázky se začaly hrnout. Tu parta motorkářů chtěla kompletně obšít své kožené oblečení nášivkami. Jiní zase chtěli potáhnout sedla svých motorek elegantní kůží. Začali jsme tedy rozšiřovat naše portrofilio výrobků, které se neustále rozrůstá a rozšiřuje. Pak jsme začali dělat dámské kabelky a tašky či pouzdra na střelné i chladné zbraně. No a v dnešní době jsou největším  hitem elegantní a stylové plně funkční batohy. Produkty si sami navrhujeme a nebo si zákazníci přinesou nákres podle kterého jim vyrobíme vše co si přejí. Razíme heslo že co člověk vyrobil, lze také opravit a že není věc která by nešla vyrobit.

Petr Červinka

Brašnářství Červinka

Kontakt

+420 776 845 676
+420 776 623 881

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.